Новорічні подарунки праціникам та їх дітям: податкові наслідки

Новорічні подарунки працівникамНоворічні та різдвяні подарунки працівникам та їх дітям можуть надаватись за рахунок:

1)      роботодавця,

2)      профспілок,

3)      ФСС з ТВП (тільки дітям).

Нижче ми розглянемо податкові наслідки для роботодавця та працівника в усіх трьох випадках.

1. Подарунки за рахунок роботодавця

1.1 ПДФО

Пунктом 165.1.39 Податкового кодексу передбачено, що до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається вартість дарунків, якщо їх вартість не перевищує 50% однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року (за винятком грошових виплат у будь-якій сумі).

На 1 січня цього року розмір мінімальної зарплати становив 941 грн., тобто гранична сума, яка не оподатковується ПДФО становить 420,50 грн. Але якщо вручення подарунків планується здійснити в січні 2012 року, необхідно керуватись нормами Закону України «Про Державний бюджет України на 2012 рік», який на даний момент існує тільки в статусі проекту і передбачає мінімальну зарплату з 1 січня 2012 року в сумі 1073 грн.

Якщо вартість подарунків, одержаних платником податку протягом звітного місяця перевищуватиме 50% мінімальної заробітної плати , то перевищення підлягатиме оподаткуванню за ставками 15 (або 17% в частині перевищення сукупною сумою доходів 10-ти мінімальних зарплат) у податкового агента, що надає дарунки (з урахуванням підвищувального коефіцієнту).

У разі якщо дарунки, а також інші доходи отримуються платником податків від кількох податкових агентів та їх вартість сукупно за місяць перевищить десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня, такий платник податку зобов’язаний подати до 1 травня наступного року податкову декларацію й сплатити податок з перевищення зазначеної суми за ставкою 17% (див. підпункт є) пункту 176.1 Кодексу).

Повний текст статті  читайте в ГоловБух «Труд та зарплата» №12, 2011.

Добавить комментарий